کف سازی پارکینگ

روش های کف سازی پارکینگ + ضخامت بتن کف پارکینگ

 

کف سازی، از جمله کارهای تخصصی به حساب می‌آید؛ مخصوصاً زمانی که قرار است محل عبور و مرور وسایل سنگینی از جمله خودرو باشد.  یکی از این مکان‌ها، پارکینگ‌ها هستند و لازم به ذکر است که کف سازی پارکینگ به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. ما در ادامه مطلب، قصد داریم در مورد روش‌های کف سازی پارکینگ و همینطور نحوه اجرای آن، مطالبی را در شرکت آرمان صنعت پلیمر ارائه دهیم.

کف سازی پارکینگ

کف سازی پارکینگ

از جمله مسائل مهم در صنعت ساختمان سازی، کف سازی می‌باشد. پس از این که دیوار ساخته می‌شود، روی آن یک لایه نازک برای تصحیح قرار داده می‌شود. این فرآیند، هم برای کف و هم برای سقف انجام می‌گیرد و به طور کلی به فرایند ایجاد یک لایه تصحیح کننده روی کف پارکینگ، عمل کف سازی می‌گویند. انجام این کار به این دلیل است که دوام افزایش پیدا کند و در نهایت زیبایی آن نیز بیشتر شود. در پروژه‌های ساختمان سازی، کف سازی پارکینگ جلب توجه می‌کند و در صورتی که به خوبی انجام نگیرد، مجریان پروژه اعتباری که دارند را از دست می‌دهند. بنابراین باید بدانید که کف سازی صحیح پارکینگ، باعث کارایی بهتر این مکان می‌شود.

اطلاعات بیشتر: کف سازی صنعتی را در سایت کوالا فایبر مشاهده نمایید.

روش های کف سازی پارکینگ

روش‌های کف سازی پارکینگ شامل انواع مختلفی هستند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

بتن سخت

یکی از روش‌های کف‌سازی برای پارکینگ، روش بتن سخت استفاده. اگر پارکینگ قابلیت بتن ریزی را داشته باشد، کف سازی می‌تواند با استفاده از این روش انجام بگیرد و در غیر این صورت، نباید از بتن سخت استفاده شود.

کفپوش اپوکسی

حتماً شما هم پارکینگ‌های قدیمی را مشاهده کرده‌اید که به خاطر کثیفی روغن، بنزین و غیره، دچار آلودگی شده‌اند. برای رفع کردن این مشکل، شما می‌توانید کف‌سازی پارکینگ را با استفاده از کفپوش اپوکسی انجام دهید. در مراکز مختلفی از جمله مراکز خرید، هتل‌ها و غیره از این نوع کفپوش استفاده می‌شود.

بتن کف پارکینگ

همانطور که گفتیم، کف سازی در ساختمان سازی اهمیت زیادی دارد و یکی از انواع کف‌ها، بتن کف پارکینگ می‌باشد. بتن کف پارکینگ در بسیاری از پروژه‌های مربوط به ساختمان اجرا می‌گردد و موردی که بیشتر جلب توجه می‌کند، کف‌سازی برای پارکینگ‌ها است. کف سازی نادرست پارکینگ، باعث می‌شود که خسارت مالی زیادی به صاحبان ساختمان‌ها وارد شود و به طور کلی باید گفت که کف سازی این مکان در معرض دید قرار دارد. همینطور باید اضافه کنیم که در صورت خسارت دیدن پارکینگ، رفت و آمد ماشین‌ها نیز، دچار مشکل می‌شود‌.

نحوه اجرای بتن کف پارکینگ

نحوه اجرای بتن کف پارکینگ، با استفاده از روش‌های مختلفی انجام می‌شود که این روش‌ها عبارتند از:

  • زیرسازی

اولین روش برای اجرای بتن کف پارکینگ، زیرسازی مکان است و این روش معمولاً دو بخش دارد که در روش اول خاک کف را متراکم می‌کنند و در روش دوم نیز، ماهیچه کشی انجام می‌شود که تاسیسات یا لوله‌ها را با استفاده از ملات سیمان در برابر آسیب‌ها پوشش می‌دهند.

  • تسطیح

روش تسطیح برای تراز سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال اگر در یک مکان امکان جاری شدن آب وجود داشته باشد، باید سطح تراز شود و در نهایت شیب پارکینگ باید به شکلی باشد که آب به سمت آبرو هدایت شود.

  • روسازی

برای اجرای مرحله روسازی، مراحل قبلی باید به درستی انجام شده باشند و در این مرحله ریسمان کشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و سنگ فرش‌ها را هم، به شکل تراز اجرا می‌کنند.

ضخامت کف پارکینگ

با کوالا فایبر همراه باشید و با الیاف بتن در این بخش آشنا شوید.

چه ضخامتی برای کف سازی پارکینگ مناسب است؟

یکی از سوال‌های مهمی که در مورد کف سازی پارکینگ وجود دارد، این است که چه نوع ضخامتی برای انجام این کار مناسب است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در این روش، بتن مورد نظر با ضخامتی بین ۸ تا ۳۰ میلی‌متر به کفه قبلی وصل می‌شود که دوام و مقاومت چشمگیری برای آن به دنبال خواهد داشت. این نوع بتن متراکم در یک مدت زمان بسیار کوتاه و همینطور به سرعت، به مرحله عمل می‌رسد و به همین دلیل، جزء اولین انتخاب‌ها برای سازندگان محسوب می‌گردد.

چه متریالی برای کف سازی پارکینگ استفاده می شود؟

چه متریالی برای کف‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ مسلماً متریال مختلفی برای کف‌ سازی پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند که آسفالت، یکی از رایج‌ترین متریال‌ها برای کف پارکینگ به حساب می‌آید. آسفالت می‌تواند وزن خودروها را به خوبی تحمل کند و همینطور در مقابل شرایط جوی، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. از طرف دیگر، باید بگوییم که نصب و تعمیر آسفالت نیز، تقریباً ساده است. یکی دیگر از مصالحی که به عنوان متریال کف‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بتن است. بتن در مقابل وزن و فشار خودروها مقاومت دارد و همینطور در برابر دمای بالا و مواد شیمیایی نیز، از خود مقاومت نشان می‌دهد.

در نهایت باید به سنگ‌فرش‌ها اشاره کنیم که معمولاً از سنگ طبیعی، بتن یا سنگ‌های مصنوعی تولید شده‌اند و به شکل قطعات جداگانه نصب می‌گردند. این نوع از متریال‌ها، به کمک طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانند یک ظاهر زیبا و منحصر به فرد به وجود آورند.

کف سازی پارکینگ

سخن پایانی

مطلبی که ما در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم، مربوط به کف سازی پارکینگ و روش‌های انجام این کار بود. همینطور عنوان کردیم که متریال مختلفی می‌توانند برای انجام این کار مورد استفاده قرار بگیرند و از طرفی دیگر روش‌های گوناگونی نیز، برای اجرای کف سازی وجود دارند. شما باید با در نظر گرفتن شرایط مکان مورد نظر خود، یک روش مناسب را برای انجام کف‌سازی انتخاب کنید. در نهایت توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از انجام این کار، مشورت‌های لازم را نیز با افراد متخصص در این زمینه انجام دهید تا با مشکل مواجه نشوید.

پیام بگذارید